Daily Archives: 30/05/2021

Niveli i dobët i arsimit në Kosovë: Testi i arritshmërisë me pyetje gabim

Problemet me arsimin në Kosovë po vazhdojnë, ndërsa ato edhe sot u shpërfaqen në testin e arritshmërisë. Problem të njëjtë kishte pasur edhe testimet e...

Llapin e Dritën i presin miliona euro në UEFA Conference League

Formati i ri i garave, UEFA Conference League do të fillojë nga qershori me fazën e kualifikimeve. Dy klubet kosovare Llapi dhe Drita do të...

Muhaxheri: LDK do t’i fitojë Prishtinën dhe Podujevën

Javën që po hyjmë LDK-ja e drejtuar nga Lumir Abdixhiku, do t’i bëjë publike emrat e kandidatëve për kryetar të disa komunave që pretendon...

Të gjitha masat që do të hyjnë në fuqi nga ora 00:00

Qeveria e Kosovës ka nxjerrë vendimin për masat e përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid-19. Këto masa do të...

Ish i burgosuri politik dhe veprimtari i çështjes kombëtare Hajredin Hyseni publikon poezin për...

Veprimtari i çështjes kombëtare dhe i burgosuri politik, Hajredin Hyseni –Dini, ka publikuar sot një poezi të cilën ai e kishte shkruar në burgun...

Këto zona të Podujevës të hënën do të mbesin pa rrymë deri në 5...

Kompania KEDS ka njoftuar se nesër me 31 maj do të realizojë punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në...

Ejup Maqedonci: FSK-ja po ngrit kapacitetet luftarake për mbrojtjen e territorit

Shefi i Departamentit për Operacione dhe Trajnime në Forcën e Sigurisë së Kosovës, Kolonel Ejup Maqedonci, thotë se stërvitja “Defender Europe 2021”, ka rëndësi...

Nga nesër nis lehtësimi i masave kufizuese kundër koronavirusit në Kosovë

Në Kosovë nga nesër pritet të fillojë lehtësim i masave kufizuese kundër përhapjes së COVID-19. Qeveria e Kosovës vendosi të premten lehtësimin e masave kufizuese...

Dokumenti pas darkës të liderëve të Ballkanit, BE: Falsifikim i plotë, nuk e kemi...

Bashkimi Evropian e ka mohuar të ketë shkruar dokumentin që ka qarkulluar të shtunën në mediat kosovare, në të cilin thuhej se Përfaqësuesi i...

Reagon Komandant Profa: ZOLL-i ishte arenë e luftës e jo arenë e lojërave politike,...

Pas një postimi që ka bërë gazetari Milaim Zeka duke e paraqitur Komandant Remin dhe Kyreministrin Albin Kurti kinse foto nga arkivi i Zonës...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title