Daily Archives: 29/05/2021

Rifillojnë punimet në magjistralen Podujevë-Prishtinë, ja çfarë shkruan deputeti Driton Hyseni

Tash e pesë vite qytetarët e komunës së Podujevës janë duke u përballur me kolona e pritje të mëdha për t’u kthyer nga Prishtina...

Besnik Tahiri prezenton sot një aderim të ri në AAK-në e Podujevës

Kandidati për kryetar të Podujevës nga radhët e AAK-së Besnik Tahiri ka prezentuar sot aderimin e ri në këtë subjekt politk, transmeton PodujevaPRESS.net Ai ka...

Lehtësimi i masave: MSH-ja publikon vendimin e plotë

Qeveria e Kosovës një ditë më parë ka marrë vendim për lehtësimin e masave të përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin...

BE-ja kërkesë Kurtit: Mos e ço Policinë në Veri për t’i mbledhur faturat e...

Bashkimi Evropian pritet që t’i bëjë thirrje Qeverisë Kurti që të mos ndërmarrë operacione policore në komunat veriore. Demokracia.com ka siguruar raportin e përpiluar nga...

Raporti i BE-së: Synohet finale Kosovë-Serbi brenda vitit, përgjatë presidencës sllovene

Sot në media është publikuar Raporti Zyrtar i Këshillit të Bashkimit Evropian, i cili flet për mundësinë e arritjes së një marrëveshjeje finale gjithëpërfshirëse...

Risia e radhës e “Instagram” dhe “Facebook” / Mund të fshihni pëlqimet nga postimet...

Kompanitë e rrjeteve sociale, Facebook dhe Instagram njoftuan se po planifikojnë që të lejojnë përdoruesit të fshehin pëlqimet në një postim. Të dyja platformat do...

Foto ekskluzive: Lumir Abdixhiku dhe kandidati i LDK-së për Prishtinën – arkitekti i njohur...

Është zbuluar edhe zyrtarisht kandidati i LDK-së për Prishtinën. Bëhet fjalë për arkitektin e njohur, Përparim Ramën, i cili ka marrë besimin e partisë. Indeksonline...

9 arsye pse ju lotojnë sytë shpesh

Lotët janë të domosdoshëm për sytë, pasi largojnë toksinat e dëmshme nga sytë dhe i ndihmojnë ata që të jenë më të shëndetshëm. Jo vetëm...

Të mirat që ofron limoni

I shumtë është përdorimi i limonit ne jetën tonë të përditshme, duke sjellë edhe dobitë e tij për shëndetin tonë. Ndihmon në tretjen: Përziej disa...

E frikshme, adoleshentët po përjetojnë ankth dhe kjo mund të jetë arsyeja

Ankthi dhe sulmet e panikut nuk prekin vetëm të rriturit. Gjithnjë e më shumë fëmijë dhe adoleshentë po shfaqin simptoma në lidhje me këtë...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title