Daily Archives: 20/05/2021

Besnik Tahirit thotë se do ta fitojë Podujevën, deputetët e pozitës fillojnë të qeshin

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, u është përgjigjur kritikave të deputetëve të pozitës, të cilët e kritikuan se po merret më...

U shënua Dita Botërore e Bletës në Herticë të Podujevës

Komuna e Podujevës në bashkëpunim me Shoqatën e Bletarëve “Llapi” kanë shënuar 20 majin - Ditën Botërore të Bletës me një manifestim me bletarë...

Agjencia për ndihmë juridike falas tash edhe në Podujevë

Sot kemi zhvilluar takim me drejtoreshën e Agjencisë për Ndihmë Juridike, Anita Alaj Kalanderi, qëllimi i këtij takimi ishte që Agjencia për Ndihmë Juridike...

55 raste sot me COVID, të prekur edhe në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Kaq e ka rrogën Albin Kurti dhe 11 këshilltarët e tij

Zyra e Kryeministrit ka treguar se sa paguhen kryeministri Albin Kurti dhe këshilltarët e tij. Sipas të dhënave të ZKM’së, Kurti merr pagë mujore në...

Komuna e Podujevës nxjerr urdhëresë për operatorët e transportit publik të udhëtarëve

Drejtoria e Shërbimeve Publike ka nxjerrë një urdhëresë ku urdhëron të gjithë operatorët e transportit publik të udhëtarëve (Autobusët) që operojnë në linjat urbao-periderike...

Ismet Bogujevci kujtohet si vlerë e lartë e kombit

Të mbledhur për ta kujtuar këngëtarin doajen, Ismet Bogujevci, të pranishmit në mbledhjen komemorative në Teatrin Kombëtar të Kosovës të mërkurën e kanë vlerësuar...

PODUJEVË: Motokultivatorët “politikë”

Vitin e kaluar pushteti i LDK-së i kishte nisur procedurat e prokurimit për blerjen e 100 motokultivatorëve si subvencion për fermerë. Lista e përfituesve...

Një grua në Podujevë rrihet nga bashkëshorti dhe kunata

Një grua ka pranuar trajtim mjekësor në Prishtinë pasi është rrahur nga bashkëshorti dhe motra e bashkëshortit. Rasti ka ndodhur në Podujevë të martën, derisa...

Shumë ankesa për bursat, Komuna e Podujevës në heshtje

I kundërligjshëm e diskriminues po konsiderohet vendimi për ndarjen e bursave për nxënës dhe studentë në Komunën e Podujevës. Drejtori ekzekutiv i OJQ “Demokracia Fillon...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title