Daily Archives: 11/05/2021

Vetura godet këmbësorin në Podujevë, i shkakton lëndime trupore

Një qytetar është goditur nga një veturë në lëvizje në qytetin e Podujevës, duke i shkaktuar lëndime trupore. Për këtë rast ka folur edhe Policia...

Aksident mes veturës dhe traktorit në Llugë të Podujevës, dy të lënduar

Dy persona janë lënduar pas një aksidenti mes një veture dhe një traktori që ka ndodhur sot pasdite në fshatin Llugë të Podujevës. Për rastin...

Prej 49 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë, 4 raste janë nga Podujeva

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Komuna e Podujevës premton zgjidhje të shpejt për Tregun e Gjelbërt

Me iniciativë të drejtorëve, Pajtim Balaj, drejtor i Planifikimit dhe Zhvillimit Ekonomik, Fevzi Jetullahu, drejtor i Shërbimeve Publike dhe Bedri Maçastena, drejtor i Inspeksionit,...

Komuna e Podujevës largon rrethojat para objektit të saj

Komuna e Podujevës ka bërë largimin e rrethojave në objektin e ri të saj, njofton PodujevaPRESS.net Tani më objekti ka një pamje tjetër dhe ata...

Shisha që konsumojnë të rinjtë shkaktojn sëmundje vdekjeprurëse

92 përqind e rasteve të sëmundjes së kancerit në mushkëri vjen nga thithja e tymrave të ndryshëm, duke filluar nga duhani e deri tek...

Podujevë: Kuvendarët e Podujevës i bartin afro 700 mijë euro të hyra vetjake

Kuvendarët e Podujevës e kanë miratuar propozim-vendimin për bartjen e 669 mijë e 619 euro të hyra vetjake që nuk janë shpenzuar gjatë vitit të...

Këta janë tre kandidatët e mundshëm që po përfliten nga LDK, për kryetar të...

Dardan Sejdiu, Alban Zogaj e Korab Sejdiu po përfliten si kandidaturat e mundshme për kryetar të Prishtinës, nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Kështu ka mësuar...

Përfshihen nga zjarri rreth 50 hektarë pyll në Podujevë

Të dielën në orën 11:10, rreth 50 hektarë pyll janë përfshirë nga zjarri në fshatin Batllavë të Podujevës, ka njoftuar Policia e Kosovës. Sipas njoftimit,...

Emrat e vendosur në rrugët e Podujevës kishin lënë shumë të pakënaqur

Tabela e rrugës me emrin e ri “Pusi i Zanës” i vendosur në vitin 2016 nuk ka qëndruar gjatë në një lagje të fshatit...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title