Daily Archives: 07/05/2021

Ish-deputeti llapjan heq dorë nga paga dhe privilegjet e tjera të Kuvendit

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga LDK-ja, Visar Hoti ka hequr dorë nga të gjitha privilegjet që i takojnë dhe nga paga në veçanti. Këtë...

Opozita kritikon ekzekutivin e Podujevës për rritje të shpenzimeve në disa kategori

Rritje të shpenzimeve nëpër disa kategori kanë vërejtur këshilltarët opozitarë në Podujevë për periudhën janar-mars 2021. Sipas tyre, në krahasim me periudhën e njëjtë...

Raste të reja me COVID në Podujevë, një 42 vjeçar i vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Fillon mbjellja e drunjëve në sheshin e Podujevës (Foto)

Komuna e Podujevës sot ka filluar mbëltimin/mbjelljen e drunjëve dekorues në qytet konkretisht në “Sheshin e Dëshmorëve”, njofton PodujevaPRESS.net Ndërtimi i sheshit ka filluar para...

FDHK-ja i kërkon Podujevës përfshirjen e të gjitha viktimave në pllakën përkujtimore

Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë (FDHK) e ka quajtur “mohim të viktimave në baza etnike” pllakën përkujtimore që Komuna e Podujevës zbuloi...

Dështon lirimi i bizneseve nga taksa komunale në Podujevë

Komunarët e Podujevës nuk kanë arritur ta vënë në diskutim publik plotësim-ndryshimin e Rregullores për taksa, tarifa dhe gjoba komunale, që kishte për synim...

Aksident i rëndë në Lupç të Podujevës |PAMJE

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në fshatin Lupç të Podujevës. Sipas informacioneve të para, një veturë dyshohet se është aksidentuar me...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title