Daily Archives: 21/04/2021

Policia me aksion në Podujevë, dënohen disa kafiteri dhe qytetarët |PAMJE

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në Podujevë. Aksioni erdhi për shkak të thyerjes së masave kundër Covid-19. Të njëjtat burime thonë se gjatë këtij...

21 zëvendësministrat e Qeverisë Kurti, asnjë deri më tani nga Podujeva

Janë bërë një muaj qysh nga formimi i Qeverisë “Kurti II”. E gjatë kësaj kohe kryeministri Albin Kurti ka emëruar gjithsej 21 zëvendësministra. Emërimi...

Qeveria merr vendim! Lajmi i mirë për gastronominë

Qeveria e Kosovës ka ndarë në mbledhjen e sotme 6 milionë euro për subvencionimin e pagave dhe qirave të bizneseve të cilat me vendim...

Llapi kualifikohet në finalen e Kupës së Kosovës

Skuadra e Llapit është kualifikuar në finalen e madhe të Kupës së Kosovës në futboll. Llapi arriti ta kalonte në gjysmëfinale rivalin, Prishtinën pasi në...

Këta janë 6 anëtarët e Bordit të Telekomit që emëroi qeveria Kurti II (EMRAT)

Qeveria Kurti ka emëruar sot bordin e ri të drejtorëve të Telekomit. Në mbledhjen e mbajtur sot, janë emëruar pesë anëtarë të Bordit dhe Kryesuesi...

Agron Llugaliu emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Doganës së Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Agron Llugaliun, Drejtor të Përgjithshëm të Doganës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra...

Njoftim i IKShPK-së: Raste të reja me COVID sot në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Njoftim nga Drejtoria e Arsimit në Komunën e Podujevës

Drejtoria e Arsimit në Komunën e Podujevës njofton se nesër me 22 prill nga ora 10:00, kjo organizon aktivitete për pastrimin nga mbeturinat në...

Ushtria Amerikane trajnon ushtarët e FSK-së |FOTO

Ushtria Amerikane gjatë ditës së djeshme ka ofruar trajnim dhe familjarizim me automjete me siguri të blinduar për shoferët e FSK-së. Kështu bëri të ditur...

Llapi i vendosur ta eliminojë Prishtinën

Te Llapi e kanë quajtur ndeshjen më të rëndësishme të këtij sezoni atë me skuadrën e Prishtinës. Llapi të mërkurën e pret Prishtinën në...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title