Daily Archives: 11/04/2021

Rrëfimi prekës i komandantit të Njësisë Speciale Amir Gërguri: Tri herë u infektova me...

Amir Gërguri, komandant në Njësinë Speciale të Kosovës ka thënë se edhe para se të paraqiteshin rastet e para me COVID-19, Policia kishte kryer...

Të hënën rifillon mësimi në të gjithë komunat e Kosovës

Pas një jave pushim pranveror, nesër fillon periudha e tretë e vitit shkollor. Por për shkak të pandemisë COVID-19 në klasat nga 6 deri...

Njoftim nga IKShPK: Shumë raste të reja me COVID sot në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Drita fiton bindshëm ndaj Llapit

Kampionia në fuqi Drita ka shënuar fitore me rezultat bindës të dielën në stadiumin “Zahir Pajazit” në Podujevë, ndaj Llapit 4:2. Me këtë fitore skuadra...

Ligji për pasuri të pajustifikueshme mund të hetojë edhe pasurinë e qytetarëve

Pasuria e zyrtarëve shtetëror do të hetohet, pasi tashmë në ekzekutiv ka arritur koncept-dokumenti për Ligjin për konfiskim të pasurisë së pajustifikueshme. Por përveç atyre...

Kujt do t’iu konfiksohet pasuria me ligjin e ri?

Para disa ditësh nga Ministria e Drejtësisë kanë njoftuar se është finalizuar dhe proceduar në Qeveri koncept-dokumenti për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme. Koncept-dokumenti parasheh...

PODUJEVË: Tri familje bëhen me shtëpi të reja

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi dhe kryetari i Shoqatës "Jetimat e Ballkanit", Halil Kastrati, ua kanë dorëzuar sot tri familjeve llapjane çelësat...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title