Daily Archives: 09/04/2021

Rastet e reja me COVID në Podujevë janë nga këto vendbanime |LISTA

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Aksident trafiku në Podujevë mes dy veturave dhe një motoçiklete, tre persona të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në Podujevë, saktësisht në rrugën “Skënderbeu”, ku tre persona kanë mbetur të lënduar. Aksidenti ka ndodhur mes dy veturave...

IKShPK: Shumë raste sot me COVID në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

150 vaksina për QKMF-në në Podujevë

Ka filluar vaksinimi i stafit shëndetësor në Podujevë, njofton zyra për informim e kësaj komune, transmeton PodujevaPRESS.net Në Qendrën Kryesore të Mjeksisë Familjare Podujevë, kanë...

Asambleistja e VV-së: Mos i bëni gabimet e njëjta sikurse pushteti i kaluar në...

Pushteti i LDK-së në Podujevë nuk ka arritur të shpenzojë buxhetin komunal në vitin e fundit të qeverisjes në këtë komunë. Ish-qeverisë i kanë...

Asambleisti i PDK-së: Kjo qeverisje në Podujevë duket të jetë vetëm shartim i LDK-së

Pushteti i LDK-së në Podujevë nuk ka arritur të shpenzojë buxhetin komunal në vitin e fundit të qeverisjes në këtë komunë. Ish-qeverisë i kanë...

Mësimi nga klasa e parë deri në të pestën fillon të hënën, shkollat po...

Mësimi në shkolla për ciklin fillor nga klasa e parë deri në të pestën pritet fillon të hënën më 12 prill. Më pesë prill Qeveria...

Llapjani vdes duke punuar në Itali, shokët i mbledhin paratë për ta kthyer në...

43 vjeçari, Bekim Kunushevci ka vdekur aksidentalisht gjatë kohës edhe kur po punonte në një qytet të Italisë. Ai aktualisht banonte në Anghiari me gruan...

Podujevës i tepruan 2.5 milionë euro në 2020

Pushteti i LDK-së në Podujevë nuk ka arritur të shpenzojë buxhetin komunal në vitin e fundit të qeverisjes në këtë komunë. Ish-qeverisë i kanë...

A duhet test PCR për të kaluar në kufirin Kosovë-Shqipëri?- Ky është vendimi i...

Ambasadori i Shqipërisë në Republikën e Kosovës, Qemal Minxhozi sqaroi se nuk është nevoja e një testi PCR për shqiptarët që duan të futen...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title