Ballina 2021 April

Monthly Archives: April 2021

Raste të reja me COVID në Podujevë, dy të vdekur vetëm sot, njëri 37...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Podujevë: Kuvendi e obligon ekzekutivin ta lirojë pronën për ndërtimin e memorialit “Afrim Zhitia”

Projekti për ndërtimin e memorialit të heroit Afrim Zhitia ka mbetur i parealizuar që prej vitit 2014, për shkak se ekzekutivi komunal – që...

Asambleisti Blerim Maqastena shkruan letër nga burgu i Serbisë: Faleminderit për gjithçka

Këshilltari komunal nga radhët e PSD-së, Blerim Maçastena, i cili që prej muajit dhjetor të vitit të kaluar po qëndron në qendrën e paraburgimit...

Aksident në fshatin Zakut të Podujevës, lëndohet vozitësi

Një person është lënduar në fshatin Zakut të Podujevës pasi është vet aksidentuar. Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës “Sot rreth orës 12:30 në...

I vodhi 2 miliardë dollarë: Arrestohet në Kosovë turku që mashtroi 400 mijë persona...

Mediat turke raportojnë se dyshohet që Faruk Fatih Ozer, i cili po konsiderohet si mashtruesi më i madh i kohërave te fundit në Turqi,...

Në këtë fshat të Podujevës babë e djalë rrahen mes vete, arrestohen nga Policia

Në fshatin Balofc të Podujevës është raportuar për një rast të dhunës në familje. Pas një mosmarrëveshje, babë e djalë janë rrahur mes vete, shkruan...

A e kufizon Rregullorja për Ballkanin Perëndimor numrin e vizave? Flet ambasadori gjerman në...

Pandemia COVID-19 dhe skadimi i Rregullores për Ballkanin Perëndimor fillestar në vitin 2020 kanë krijuar ndryshime të konsiderueshme si në tregun e punës, ashtu...

Hasani: Shqetësuese, 1/3 e të punësuarve po largohen nga Kosova

Pandemia COVID-19 dhe skadimi i Rregullores për Ballkanin Perëndimor fillestar në vitin 2020 kanë krijuar ndryshime të konsiderueshme si në tregun e punës, ashtu...

E zuri lisi në mal, ky është i riu që vdiq në Podujevë

Në fshatin Terrnovicë të Podujevës, dje gjatë ditës është lënduar një person derisa ishte duke prerë dru në mal. I njëjti më pas është...

Dokumenti “non-paper” i mohuar nga Gjermania e Franca flet për marrëveshje me autonomi të...

Dje titulli i Kohës Ditore për “non-paper” thoshte se “Kosova dhe Serbia do t’ia njohin integritetin territorial dhe sovranitetin njëra-tjetrës”. Megjitatë, dokumenti “non-paper” përfshin...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title