Daily Archives: 01/03/2021

Zhvillime të reja në LDK, tërhiqet nga gara ky kandidat për kryetar

Ish-këshilltari i Avdullah Hotit, Visar Berisha thotë se është me rëndësi që në LDK të vijë një grup që ka projekt të ri për...

Parashikimi i motit për nesër

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe stabil. Mëngjesi do të jetë i ftohtë dhe me ngrica si dhe me...

Kurti flet pas takimit me Lajçak: Dialogu s’është prioriteti i parë ose i dytë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka dhënë detaje për takimin e zhvilluar sonte në zyret e partisë së tij me Përfaqësuesin Special të...

“Llugë” në autobusët me udhëtarë në linjën Podujevë-Prishtinë |FOTO

Autobusët e e linjës Podujevë-Prishtinë sot ishin të stërmbushur, pasi që udhëtarët nuk kishin vende ku të ulen, njofton PodujevaPRESS.net Sipas pamjeve të publikuara sot...

Lajm jashtëzakonisht i mirë për mësimdhënësit

Mësimdhënësit e Kosovës këtë muaj kanë marrë më shumë para se zakonisht. Kjo pasi që atyre u kanë dalë shtesat prej 100 eurosh, e të...

Rritet numri i rasteve të reja me COVID në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.914 mostra të...

PODUJEVË: Stacioni i zbrazët, autobusët marrin udhëtarët në rrugë |FOTO

Ka disa ditë që autobusët në Podujevë nuk kanë hyrë në stacion por po qëndrojë tek hyrja dhe aty po marrin udhëtarët, njofton PodujevaPRESS.net Ata...

Oborri i QKMF-së në Podujevë “shëndërrohet” në parking të veturave |PAMJE

Ka disa vite që Qendra Kryesore e Mjeksisë Familjare në Podujevë nuk po arrinë të bëjë një zgjidhje për veturat që parkohen në oborrin...

Policia dhe inspekcioni largon taksistët ilegalë në Podujevë (FOTO)

Policia së bashku me inspekcionin komunal në Podujevë, sot ka filluar një aksion për largimin e taksistëve illegal të cilët vendndodhjen apo stacionimin e...

Në Podujevë i vihet zjarri një are me mjedra

Në fshatin Shajkofc të Podujevës mbrëmë i është vënë zjarri një are të mbjellë me mjedra. Pronari i arës ka raportuar rastin në Polici. “Nga zjarri...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title