Ballina 2021 March

Monthly Archives: March 2021

Ndryshon moti, fundjavë me shi e borë

Ditët e para të prillit në vendin tonë nisin me mot të ndryshueshëm. Nga e premtja do të ketë shi e bubullima, kurse në...

Masa të reja apo mbyllje? Ky është lajmi i fundit nga Ministria e Shëndetësisë

Numri i vdekjeve dhe rasteve të reja me Covid-19, është duke u rritur dita-ditës në Kosovë. Vetëm sot janë shënuar shifra rekorde të të infektuarve...

Këtë ditë mbahet seanca për zgjedhjen e Presidentit

Kanë mbetur edhe pak ditë deri në mbajtjen e seancës parlamentare për zgjedhjen e Presidentit, shkruan Indeksonline. Burime të Indeksonline bëjnë me dije se dita...

Bastiset një lokal i lojërave të fatit në Podujevë |PAMJE

Është duke u zhvilluar aksioni i Policisë së Kosovës. Burimet e Indeksonline, mësojnë se në qytetin e Podujevës deri më tani kanë bastisur një lokal...

Rritet numri i lypsarëve të mitur në Podujevë

Kohët e fundit vihen re nëpër rrugë të Podujevës sërish rritja e numrit të lypsarëve të moshave të ndryshme. Mirëpo shqetësuese është se shumica prej...

Aksion për pastrimin e Liqenit të Batllavës

Komuna e Podujevës në bashkëpunim me SH.P.S.R. “Batllava”, ka organizuar sot një aksion për pastrimin e Liqenit të Batllavës, e ku mori pjesë edhe...

Berat Buzhala dikur ishte në përkrahje të Agim Veliut, por ja çfarë thotë tani

Kryetari i Lidhjes Demokratiket të Kosovës Lumir Abdixhiku ka njoftuar dje se kryesia e këtij subjekti ka vendos që deputetët e saj të qëndrojë...

IKShPK: Rriten rastet sot me COVID në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

LAJMI I FUNDIT: Ministrja Nagavci merr vendim përfundimtar për çështjen e pushimit shkollor

Tashmë gjithçka është zyrtare.Pushimi shkollor do të fillojë me datën 6 Prill dhe do të përfundojë me datën 8 të këtij muaji, përcjell GazetaBlic.Këtë...

Pacientët në Infektivë në gjendje të rënduar, kërkohet shtrëngim i masave

Klinika Infektive tash e sa javë të gjithë shtretër e saj i ka të mbushur me pacientë, të cilët janë në gjendje të rëndë...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title