Daily Archives: 22/02/2021

Djali i Nenad Rashiqit rrihet me çekiç nga 30 persona

Djali i politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq, raportohet se është rrahur teksa po dilte nga shkolla në Llapnasellë të Graçanicës. Sipas informacioneve të para...

Dyshohet për djegie të veturës së Mefail Bajqinovcit, policia jep detaje

Para pak minutash dyshohet se është djegur vetura e deputetit të Vetevendosjes, Mefail Bajqinovci. Rastin e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci. “Rreth...

PODUJEVË: Këshilltari komunal nga AAK kalon në Vetëvendosje |FOTO

Këshilltari i Kuvendit Komunal të Podujevës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Patriot Rudari bashkë me dy anëtarët e kryesisë së këtij...

Kaq raste rezultuan pozitiv me COVID në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.104 mostra të...

PODUJEVË: 23 vendvotime shkojnë në rinumërim

Ka filluar rinumërimi i votave në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për 494 vendvotimeve. Indeksonline ka mësuar komunat prej...

Zemaj: Të vazhdohen masat rigoroze, distanca fizike dhe maskat s’po mbahen

Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me Covid-19, në takimin e mbajtur të hënën ka analizuar situatën aktuale me pandeminë, transmeton Gazeta Online...

Raporti i policisë për aksidentin e djeshëm në Batllavë, 3 të lënduar

Tre persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku në fshatin Batllavë të Podujevës. Policia e Kosovës i ka thënë KOHËS se një veturë...

Rrahje në magjistralen Podujevë-Prishtinë, arrestohen dy persona nga policia

Janë arrestuar dy të dyshuar në Vranidoll të Prishtinës, pasi që dyshohet se ata për shkak të një mosmarrëveshjeje në trafik, kanë sulmuar viktimën,...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title