Daily Archives: 20/02/2021

Konkursi për 42 vende të lira të punës nga Komuna e Podujevës

Komuna e Podujevës ka hapur konkurs për pranimin e 37 drejtorëve dhe pesë zëvendësdrejtorëve në shkollat fillore, të mesme të ulëta dhe të mesme...

PODUJEVË: Fjala përfundimtare e palëve për rastin e kërrcënimit të një zyrtari policor gjatë...

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, dega Podujevë, u tha fjala përfundimtare e palëve, për rastin ku akuzohen H. A. dhe J. A., për veprën...

Shembja e dheut rrezikon edhe prishjen e një rruge të ndërtuar 5 vite më...

Rruga rajonale Podujevë-Reçicë, në fshatin Dvorishtë, rrezikon të shembet, pasi dheu poshtë rrugës ka rrëshqitur deri në cepin e asfaltit. Banorët thonë se është...

Rastet e reja me COVID në Podujevë janë nga këto vendbanime |LISTA

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Rritet numri i rasteve të reja me COVID në Podujevë

556 TË SHËRUAR DHE 292 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Vajza e Xhemail Mustafës reagon për vrasjen e babait: E tash qysh e pat...

Vajza e Xhemail Mustafës, Beriane Mustafa, ka reaguar lidhur me vrasjen e babait të saj përmes një shkrimi në llogarinë e saj në facebook. Ajo...

KQZ-ja tregon numrin e zarfeve me vota nga diaspora që janë refuzuar deri tash

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar procesimi i të dhënave të formularëve të rezultateve të kandidatëve dhe subjekteve politike, skanimi i...

Sulm me thikë e të shtëna me armë në Podujevë, Policia jep detaje

Një lëndim i rëndë trupor ka ndodhnur dy ditë më parë në Podujevë, ku një person është sulmuar me thikë. Viktima ka pranuar tretman mjekësor...

Kush i vrau Xhemail Mustafën dhe Ekrem Rexhën, dosja e UNMIK-ut, zbardh rastin

Dokumente zyrtare të Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë – UNMIK, të siguruara nga Albanian Post, për disa vrasje të pasluftës në Kosovë...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title