Daily Archives: 19/02/2021

Kryetari Bulliqi dhe Drejtori i Urbanizmit Bujar Hasani dalin në teren, premtojnë se sheshi...

Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se sot me drejtorin e planifikimit urban dhe mbrojtje e...

Isa Mustafa i habitur: Do isha i lehtësuar po ta dija se pse qytetarët...

Kryetari në detyrë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se dha dorëheqje si gjest moral, jo si akt i pendimit, shkruan...

Komuna e Podujevës dhe organizata “Help” ndihmojnë 20 biznese të udhëhequra nga gratë

Komuna e Podujevës dhe Organizata “Help” kanë nënshkruar në marrëveshje bashkëpunimi nëpërmjet së cilës do të ndihmojnë bizneset që udhëhiqen nga gratë. Në bazë të...

I shkrepi aksidentalisht arma, plagoset një person në Podujevë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Podujevë pasi dyshohet se aksidentalisht i ka shkrepur arma, duke lënë të plagosur një person. Rasti ka...

Ja çfarë thotë policia për aksidentin në Vranidoll, ku dy persona pësuan lëndime trupore

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një vetë- aksidenti që ka ndodhur sot rreth orë 07:45 në magjistralen Prishtinë-Podujevë, saktësisht në...

Zhduket një vajzë në Podujevë

Një grua nga fshati Sveçël e Podujevës ka raportuar se vajza e saj është larguar nga shtëpia dhe nuk dihet asgjë për vendndodhjen e...

Pse kjo tollovi para dyerve të komunës së Podujevës?!

Sot në mes ditë, konkretisht pas përfundimit të pauzës në hyrje të objektit të komunës së Podujevës ishte grumbulluar një numër i madh i...

Fillon largimi i asfaltit nga një segment i rrugës “Zahir Pajaziti” në Podujevë |PAMJE

Në Podujevë kanë filluar punimet në realizimin e projektit të ndërtimit të Bulevardit dhe sheshit “Sheshi i dëshmorëve” në qendrën e qytetit. Nga dita e...

Njoftimi i MSH’së për kategorizimin e komunave, Podujeva është në këtë kategori

Ministria e Shëndetësisë ka bërë rangimin e ri të komunave sipas zonave bazuar në rezultatet e IKSHPK-së, përkatësisht numrin e rasteve të reja të...

Publikohen rastet e reja me COVID, ka edhe nga Podujeva

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.715 mostra të...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title