Daily Archives: 18/02/2021

Këto janë votat e deputetëve të LDK’së nga 62 për qind e vendvotimeve

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit, LDK’ja pësoi një rënie të thellë, duke dalë e treta për nga numri i votave. E para...

Këta janë kandidatët potencial të PDK-së për deputetë në legjislaturën e re |EMRAT

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në zgjedhjet e 14 shkurtit ka arritur rezultate të kënaqshme. Tashmë kur janë numëruar  shumica e votave të votave...

Kështu duket një segment i rrugës “Zahir Pajaziti” pas mbylljes |PAMJE

Nga dita e sotme nuk do të lejohet qarkullimi i automjeteve edhe në një pjesë të rrugës “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Sipas një njoftimi...

KQZ-ja vendos të rinumërohen votat në 3 vendvotime në Podujevë

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve i ka rekomanduar KQZ-së që të rinumërohen 12 vendvotime. KQZ në mbledhjen e sotme e miratoi këtë rekomandim të QNR-së. Sipas...

Rastet e reja me COVID në Podujevë janë nga këto vendbanime |LISTA

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Rritet numri i rasteve të reja me COVID në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.196 mostra të...

Ky është numri i saktë i votave me kusht, mësohet kur nis numërimi i...

Mijëra vota me kusht pritet që të numërohen këtyre ditëve në Qendrën e Numërimit të Rezultateve në Fushë Kosovë. Indeksonline mëson se shifra e saktë...

Prej ditës së sotme mbyllet edhe një pjesë e rrugës “Zahir Pajaziti” në Podujevë

Nga dita e enjte nuk do të lejohet qarkullimi i automjeteve edhe në një pjesë të rrugës “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Sipas një njoftimi...

Lladrovci letër të hapur PDK’së pas rezultatit të 14 shkurtit, kërkon dorëheqje masive në...

Kreu i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci i ka dërguar një letër të hapur Partisë Demokratike të Kosoëvs, derisa, këtë letër e ka publikuar...

A kishte vjedhje industriale të votave të kandidatëve për deputet, brenda partive politike?!

Shkruan: Behram Behluli Me 17 Shkurt 2021 u zhvillua procesi zgjedhor për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, këtë ditë u raportua nga KQZ, partitë politike dhe...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title