Daily Archives: 17/02/2021

Ja sa pako të votuesve nga mërgata ka pranuar deri më tani KQZ

Organizata GERMIN, përmes vëzhguesve të akredituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), është duke vëzhguar procesin e verifikimit të pakove me fletëvotime nga jashtë...

Këta janë kandidatët më të votuar të PDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit dy...

Të dielën më 14 shkurt, Kosova mbajti zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, proces që u vlerësua lartë për mbarëvajtjen e votimit si njëra nga zgjedhjet...

Asambleisti Blerim Maqastena po vazhdon të mbahet i burgosur në Serbi

Anëtari i Partisë Socialdemokrate  (PSD) Blerim Maqastena ende është duke u mbajtur në burgjet e Serbisë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e kësaj partie,...

Raste të reja me COVID në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.667 mostra të...

Bëhen nderime te varri i Adem Demaçit nga veprimtarët e çështjes kombëtare

Sot për nder të 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, një grup veprimtarësh të çështjes kombëtare, ish të burgosur politik, kanë bërë homazhe tek varri...

Komuna e Podujevës me seancë solemne dhe aktivitete të shumta shënoi 13-vjetorin e Pavarësisë...

Për nder të 13-vjetorit të shpalljes së Pavrësisë së Republikës së Kosovës, Kuvendi i Komunës së Podujevës ka mbajtur një seancë solemne, në të...

Ky kandidat i LDK-së nga Podujeva, afër konfirmimit për tu bërë deputet

Vazhdon numërimi dhe konfirmimi i votave të kandidatëve për deputetë kudo në Kosovë. Lidhja Demokratike e Kosovës pas rezulatit zhgënjyes që ka marrë në zgjedhjet...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title