Daily Archives: 16/02/2021

Komuna e Podujevës ka një njoftim të rëndësishëm për mërgimtarët

Të dashur mërgimtarë të komunës së Podujevës, ju të cilët keni me udhëtu drejt shteteve perëndimore dhe ju duhet testi PCR, tashmë mund ta...

Njoftim me rëndësi, nga 18 shkurti mbyllet kjo rrugë e qytetit në Podujevë

Nga 18 shkurti mbyllet për qarkullim edhe një segment i Rrugës “Zahir Pajaziti”, thuhet në njoftimin e Komunës së Podujevë, transmeton PodujevaPRESS.net Ky është njoftimi: Njoftojmë...

Vetëvendosje nuk i do në bashkëqeverisje PDK-në, LDK-në e AAK-në

Për ta bërë Qeverinë, Lëvizja Vetëvendosje do të llogarisë vetëm në deputetët që u takojnë komuniteteve joserbe. Kjo parti ka ndarë mendjen të mos i...

Rastet e reja me COVID në Podujevë janë nga këto vendbanime |LISTA

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Shoqëria civile: Kurti nuk ka kufizime për t’u bërë kryeministër

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk pritet të ketë kufizime të marrë pozitën e kryeministrit, pas fitores së 14 shkurtit. Megjithatë, partitë e...

Bislimi: Podujeva më 2020 ishte shembulli se kemi një defekt në LDK

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Faton Bislimi, ka thënë se nga ajo që është parë në terren gjatë fushatës u ka...

Vranjevci ia kthen shpinën LDK-së

Në tri qendra të votimit në lagjen “Kodra e Trimave” e njohur si Vranjevci, ka dominuar me vota Lëvizja Vetëvendosje. Ndonëse kjo lagje për...

Ky kandidat i VV në Podujevë merr më shumë vota se LDK në këtë...

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka shënuar fitore të thellë edhe në Komunën e Podujevës, duke siguruar kështu 59.45% të votave. E dyta sipas Komisionit...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title