Daily Archives: 07/02/2021

Rastet e reja me COVID në Podujevë janë nga këto vendbanime |LISTA

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Pritet mot me diell, shi, erë, borë e ngrica, IHMK apelon ngasësit e veturave...

Në javën e ardhshme do të ketë kushte të ndryshueshme atmosferike e përveç motit me diell, parashihet të ketë edhe shi, erë dhe borë,...

Përsëri raste të reja me COVID në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.291 mostra të...

Aksident komunikacioni në qendër të Podujevës | PAMJE

Një aksident komunikacioni ka ndodhur pak më herët në qendër të Podujevës, afër stacionit të Policisë së Kosovës në këtë qytet. Në bazë të fotografive...

Vidhen gjësende në vlerë të mijëra eurove në një lokal në Podujevë

Në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë janë vjedhur gjësende që kapin vlerën e mijëra eurove, mëson Gazeta Sinjali. Sinjali ka mësuar nga burimet se bëhet...

Ky është moti për sot në Podujevë

Dita e diel do të karakterizohet me mot stabil, me diell dhe vranësira të pjesëshme, më të theksuara rrëzë maleve. Në viset e ulëta dhe...

Kërcënohet një zyrtar policor

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se më 5 shkurt të këtij viti, një zyrtar policor ka raportuar se përmes rrjeteve sociale ka...

Arrestohet në Podujevë personi që po kërkohej nga Policia për vjedhje të rënda

Policia e Kosovës, stacioni i Podujevës, mbrëmë ka arrestuar një person që ishte në kërkim. Indeksonline përmes burimeve mëson se personi i kërkuar me inicialet...

Mediat në Serbi të tronditura: Biden i dërgon letër Vuçiqit, i kërkon ta njohin...

Mediumi serb “Informer” ka publikuar një artikull sot, ku ka treguar se Presidenti i ShBA-ve, Joe Biden i ka dërguar një letër Presidentit të...

Në këtë datë do të largohen të gjitha targat KS

Deri me 14 shtator të këtij viti, asnjë automjet i regjistruar në Republikën e Kosovës nuk do të shihet më me targa KS. Ato...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title