Ballina 2020 November

Monthly Archives: November 2020

KQZ tregon se kur shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Podujevë dhe në Mitrovicën...

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për kryetar të komunës së Podujevës dhe Mitrovicës së veriut do të shpallen gjatë kësaj jave. Kështu ka deklaruar Valmir Elezi,...

Fundi i LDK-së në Llap, si e humbi Lidhja Demokratike bastionin kryesor

Podujeva me krenari quhej bastion i LDK-së. Në këtë komunë të Kosovës, partia e Isa Mustafës ishte e bindur se do të korrte fitore,...

KQZ-ja miraton planin operacional për zgjedhjet në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka akredituar vëzhguesit e radhës për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar në komunën e Podujevës dhe Mitrovicës së veriut,...

LDK në Podujevë hap fushatën zgjedhore

Lidhja Demokratike e Kosovës është e sigurt se kandidati i tyre për kryetar të Komunës së Podujevës Nexhmi Rudari, do të dalë i pari...

Naim Fetahu në hapje të fushatës: Do t’i japim fund keqqeverisjes 20-vjeçare në Podujevë

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Podujevës, Naim Fetahu, ka hapur zyrtarisht fushatën zgjedhore për zgjedhjet e 29 nëntorit. Në prezencë të...

VV-ja hap fushatën në Podujevë, Kurti paraqet planin qeverisës të Bulliqit

Lëvizja Vetëvendosje ka hapur fushatën për kryetar të Podujevës, raporton Ekonomia Online. Kreu i kësaj partie Albin Kurti me këtë rast ka kërkuar votën...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi ...

Numër i madh i të infektuarve me COVID-19 sot në Podujevë

1.816 TESTIME, 677 TË SHËRUAR DHE 807 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private...

Rruga që u shtrua nga Komuna para 10 ditësh në fshatin Gërdovc të Podujevës,...

Investimet më të mëdha që nga paslufta janë bërë në infrastrukturën rrugore. Por, tenderët për rrugë e autostrada vazhdojnë të ndahen, ani pse cilësia e...

Hoxhaj në mbështetje të Naim Fetahut: Podujeva do të ketë spital, shkolla moderne e...

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka qëndruar edhe sonte në Podujevë në mbështetje të kandidatit të kësaj partie për kryetar komune, Naim...