Daily Archives: 29/10/2020

Pas mosmarrëveshjes gjuan me armë në ajër, arrestohet i dyshuari në Podujevë

Një person është arrestuar nga policia nën dyshimin për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm. Policia e Kosovës në raportin ditor, ka njoftuar se minutat e...

Zgjedhjet për kryetar të komunës në Podujevë: Si pritet të votojnë të prekurit nga...

Në fund të kësaj jave pritet që të mbahen zgjedhjet komunale në Podujevë. Por si pritet që personat të cilët janë të karantinuar nga...

“Hallakam” në Komunën e Podujevës, Nexhmi Rudari shkarkon Hamdi Jahën e Zaim Thaçin

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, i ka shkarkuar dy drejtorë komunalë, atë për Planifikim Urban dhe Mbrojtje të...

Të premtën mbahet mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Podujevës

Kuvendi i Komunës së Podujevës nesër mban mbledhjen e radhës, njofton zyra për informim e kësaj komune, transmeton PodujevaPRESS.net Ky është njoftimi: Ju njoftojmë se më...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Shumë raste me COVID-19 sot në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.058 mostra të...

Raportimi i PodujevaPRESS del të jetë i sakt, Rudari shkarkon dy drejtora në Komunën...

Para disa ditësh portali PodujevaPRESS ka raportuar se brenda pak ditësh do të ketë ndryshime në ekzekutivin e Podjevës. Ushtruesi i detyrës së kryetarit të...