Daily Archives: 28/10/2020

Hapet konkursi për pranimin e studentëve në konvikte, këto janë kriteret

Qendra e Studentëve ka njoftuar se është hapur konkursi për pranimin e studentëve për banim në konvikte dhe për ushqim në mensë, raporton Express Konkursi...

Këto ditë Gjykata Kushtetuese ka mundësi ta rrëzojë qeverinë Hoti

Gazeta Express nga burimet mëson se vota e një deputeti minoritar për qeverinë Hoti, për shkak që ai ishte i dënuar, ka mundësi që...

Opinion: Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë

Shkruan: Behram Behluli Zgjedhjet  për kryetar të komunës së Podujevës, të cilat do të mbahen me 29 nëntor të këtij viti, janë para-finalja e cila...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 932 mostra të...

Isa Mustafa del kundër Amerikës dhe Gjermanisë, e mbron Avdullah Hotin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se vendimi i qeverisë për të shuar Task-Forcën kundër korrupsionit ka qenë i...

Albin Kurti rezulton pozitiv me Covid19

Ish kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se dje ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ai tha se do të qëndroj në vetizolim për dy...

Opozita në Podujevë bën akuza ndaj Nexhmi Rudarit dhe Agim Veliut për punësime të...

Familjarë të ushtruesit të detyrës të kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, dhe ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu, janë punësuar në...