Daily Archives: 27/10/2020

Kosnett kritikon ashpër Hotin: Shuarja e Taskë Forcës ishte vendim i gabuar i tij

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se vendimi i qeverisë për të shuar task-forcën kundër korrupsionit ka qenë i gabuar. “Mendoj se...

Aksident në Podujevë, shtatë persona të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e mbrëmjes në komunën e Podujevës, saktësisht në rrugën “Zahir Pajaziti”. Në këtë aksident janë lënduar 7 persona. Aksidenti...

Nga ky vendbanim janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

48 TË SHËRUAR DHE 197 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Agim Veliu nuk i përgjigjet ftesës për raportim për shkarkimin e Qalajt dhe shuarjen...

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu nuk i është përgjigjur ftesës së Komisionit për Çështje të Sigurisë për të raportuar lidhur me shkarkimin...

Nëna rrah djalin e saj në Podujevë, ndalohet nga Policia

Policia njofton se një fëmijë është keqtrajtuar nga nëna e tij, në Podujevë. Siç njofton PK, në raportin 24 orësh, për këtë rast është njoftuar...

A do të mbyllet sërish Prishtina – mobilizohen institucionet qendrore dhe lokale

Mbi 500 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID 19 vetëm në kryeqytet në javën e fundit. Kjo ka bërë që të mobilizohen institucionet qendrore...

Kosova vendos “vija të kuqe” edhe për Gjermaninë, banorët e këtij shteti s’mund të...

Tash e tutje, as shtetasit e Gjermanisë nuk do të mund të hyjnë në Kosovë pa e poseduar një test PCR-Negativ. Pas rritjes së...

DOKUMENT: Ministria e Infrastrukturës e fshehu 10 ditë çështjen e 2 milionshit, skema po...

Një ditë pas vjedhjes dy milionë eurove nga Thesari i Shtetit, Zyrtari Kryesor i Financave të Ministrisë së Infrastrukturës, i ka njoftuar krerët e...

Ministrja Bajrami e pranon se është intervistuar për 53 milionëshin nga Task Forca për...

Ministrja e Financave, Hikmete Bajrami, ka treguar se është intervistuar nga Taskforca për korrupsion në cilësinë e dëshmitares. “Kam qenë në intervistë në Departamentin e...