Daily Archives: 26/10/2020

Zemaj: Po shqyrtohet mbyllja e kufijve dhe kufizim i lëvizjes

Ministria e Shëndetësisë ka filluar të shqyrtojë masa të reja për parandalimin e përhapjes më të madhe të coronavirusit në Republikën e Kosovës. Ministri i...

Daut Haradinaj i përgjigjet LDK’së: Nëse Ramushi nuk bëhet president, shkojmë në zgjedhje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk e ka ndërmend të lëshoj pe për postin e presidentit. Shefi i Grupit Prlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka...

Agim Veliu i çon ‘selam’ AAK-së: Kur të doni shkojmë në zgjedhje

Në përplasjen e fundit mes LDK-së dhe AAK-së rreth presidenti, është përfshirë edhe ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Veliu shkon edhe më tej,...

Tenderi emergjent i Agim Veliut që po hetohej nga Task-Forca Antikorrupsion

Më 18 mars të këtij viti ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ishte shkarkuar nga ish-kryeministri Albin Kurti. Në të njëjtën ditë, sipas dokumenteve,...

Nga ky vendbanim janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 943 mostra të...

Edhe kjo ndodh në Komunën e Podujevës: Lidhen kontrata dhe kryhen punime pa hartuar...

Auditori i përgjithshëm në publikimin e raportit për Komunën e Podujevës për vitin 2019 flet për shumë shkelje dhe menaxhim të keq të buxhetit,...

PODUJEVË: Vjeshta, sezoni i kungullit |Video

Kjo është rruga drejt fshatit Bradash të Podujevës, vend ky në të cilin shumica e banorëve merren me bujqësi. Fehmi Hasani, bashkë me dy nipërit...

8 infermierë pa kontrata të rregullta, ankohet Sindikata e QKMF-së në Podujevë

Me kontratë mbi vepër kanë mbetur qe disa vjet 8 infermiere të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë. Derisa ato nuk kanë qenë të...

Aksident trafiku në magjistralen Podujevë-Prishtinë, përplasen dy vetura |PAMJE

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak çasteve në magjistralen Prishtinë-Podujevë, saktësisht në fshatin Lupq i Poshtëm. Dy vetura janë përplasur, kur përveç dëmeve materiale,...