Daily Archives: 24/10/2020

E diela me mot kryesisht të vranët

Instituti Hidrometeorologjik njofton se të dielën në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët. Sipas parashikimit, vranësirat herë-herë parashihen të shoqërohen me reshje shiu. “Temperaturat...

A do të ketë tubime elektorale të partive politike në Podujevë?! Flet Ministri Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se zgjedhjet e 29 nëntorit në komunën e Podujevës dhe atë të Mitrovicës së veriut do të...

LDK “kap” bordin e KEK-ut, anëtarin e partisë e emërojnë kryesues të Bordit

Qeveria e Republikës së Kosovës po vazhdon ta ketë aktive “fshesën” ndaj institucioneve që, sipas tyre, po tregojnë punë jo efikase, duke emëruar kështu...

Infektimet po shtohen, nuk dihet se si do të votohet në Podujevë

Njëzet e nëntë nëntori është caktuar si datë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Podujevë e Mitrovicë të Veriut. Por, institucionet ende nuk kanë...

Shuarja e Task-Forcës Antikorrupsion, në hetim ishin edhe tre tenderë të Agim Veliut

Hetuesit e Task-Forcës kundërkorrupsion kishin iniciuar hetim preliminar për tre tenderë të Ministrisë së Punëve të Brendshme, të nënshkruar nga ministri Agim Veliu. Këto...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Rriten rastet me COVID-19 sot në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.056 mostra të marra nga ShSKUK...

PODUJEVË: Drejtoria e Arsimit njofton se katër mësimdhënës dhe tre nxënës kanë rezultuar pozitivë...

KKSB shqyrtoi gjendjen e sigurisë dhe situatën me menaxhimin e pandemisë Covid-19 Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Komunës së Podujevës (KKSB) ka mbajtur...

PODUJEVË: 54 raste janë aktive me COVID-19 ndërsa 22 persona të infektuar me këtë...

KKSB shqyrtoi gjendjen e sigurisë dhe situatën me menaxhimin e pandemisë Covid-19 Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Komunës së Podujevës (KKSB) ka mbajtur...

Fushata zgjedhore në Podujevë e orientuar në medie e rrjete sociale, shkak pandemia

Fushata zgjedhore për Komunën e Podujevës do të zgjasë vetëm pesë ditë, ndërsa do të fillojë nga 23 nëntori. Kështu është vendosur në mbledhjen...