Daily Archives: 20/10/2020

Naim Fetahu: Fitorja ime nuk është vetëm fitore e PDK-së por e gjithë qytetarëve...

Tashmë kur Presidenti e ka shpallur datën për mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë kanë filluar edhe reagimet e kandidatëve për kryetar të Podujevës, transmeton...

Bulliqi i gëzohet vendimit për mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Kandidati për kryetar të Podujevës nga Lëvizja Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, i është gëzuar vendimit për mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë. “Zgjedhjet në Komunën e Podujevës...

Presidenti Thaçi cakton datën e zgjedhjeve në Podujevë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpallur datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Podujevës dhe për kryetar të...

Lajm i mirë: Kosova merr mbështetje nga ky shtet për liberalizimin e vizave

Deputetja shqiptare e Parlamentit të Kroacisë, Ermina Lekaj-Përlaskaj, deklaroi se shteti kroat mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën, porse kjo çështje varet nga Bashkimi...

Koha kur djali i Bidenit tregonte se çfarë i ka thënë babai i tij...

Beau Biden, djali i kandidatit presidencial nga radhët e Demokratëve në SHBA, Joe Biden, gjatë prezantimit më 2008 në Konventën Kombëtare Demokratike në Denver,...

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në Podujevë

Në fshatin Sfeqël të komunës së Podujevës ka ndodhur një vjedhje të cilën Policia e ka cilësuar si vjedhje e rëndë. Sipas raportit 24 orësh...

A do të hyjë Kosova sërish në karantinë? Flet Lul Raka

Kryesuesi i Bordit Këshillëdhënës Lul Raka thotë në sezonin vjeshtë-dimër, me rikthimin në shkolla dhe qëndrimin në hapësira të mbyllra, rezultatet e pandemisë do...

Mblidhet KQZ: Diskutohet për zgjedhjet në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot nga ora 13:30, ku pritet të diskutohet për mbajtjen e zgjedhjeve në Komunën e Podujevës. Kjo u...