Daily Archives: 17/10/2020

Parashikimi i motit për të dielën

Të dielën në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët. Prishtina Weather, paralajmëron mundësi për riga lokale shiu. “18.10 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira...

Rashit Qalaj, drejtori i aksioneve të rëndësishme të Kosovës i cili u shkarkua nga...

Në vendimet e ditës së djeshme të kryeminsitrit të Kosovës, Avdullah Hoti, u shkarkuan disa nga krerët e institucioneve të rëndësishme të vendit tonë....

Ish-drejtori i ATK-së e përfshin Hotin në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve...

Ish-drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, e ka përfshirë edhe Kryeministrin Avdullah Hoti në një rrjet kriminal të fshehjes së tatimeve me...

Kur mund të tërhiqet 10-përqindëshi, flasin nga Trusti

Fondi Pensional i Kursimeve ka filluar përgatitjet për t’iu mundësuar kontributdhënësve që të bëjnë tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve të tyre. E për muajin se...

PDK nis së shpejti negociatat me VV-në për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) së shpejti do të nis negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje dhe minoritet për rrëzimin e qeverisë Hoti. Burime të IndeksOnline bëjnë...

Sondazhi i PodujevaPRESS: 73% e qytetarëve janë pro mbajtjes së zgjedhjeve në Podujevë kurse...

Në një sondazh që ka organizuar portali PodujevaPRESS.net për të matur disponimin e qytetarëve llapajnë se a duhet mbajtur apo jo zgjedhjet e jashtëzakonshme...

Punimet e papërfunduara prej pesë vjetësh në rrugën Prishtinë-Podujevë po rrezikojnë qytetarët

Prej kohësh mjetet punuese qëndrojnë këtu pa u vënë në funksion. Janë bërë tashmë pesë vjet që po punohet për zgjerimin e magjistrales Prishtinë-Podujevë. Frekuentimi...

Këto janë 7 arsyet pse po e rifitoni peshën që e keni humbur njëherë

Rikthimi i peshës suaj mund të jetë shumë zhgënjyese dhe ju mund të mos dini se çfarë po e shkakton atë duke ju bërë...

Deputetja e PDK-së kritikon mos finalizimin e rrugës Prishtinë-Podujevë

Deputetja e PDK-së, Floretë Zejnullahu ka kritikuar zvarritjen e punimeve për ndërtimin e rrugës Prishtinë-Podujevë. Në seancën e Kuvendit, deputetja tha se kjo po i...

Kryediplomatja kosovare akuzon Lajçakun se dëshiron të kthejë idenë e korrigjimit të kufijve

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka thënë se deklaratat e Lajçakut për ndryshim kushtetute të Kosovës për të akomoduar një Republikë Srpska...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title