Daily Archives: 16/10/2020

Haradinaj bleu me privatizim 200 hektarë tokë, 1 ari i kushtoi 3 euro e...

Kryetari i AAK’së në deklarimin e pasurisë në Agjensinë Kundër Korrupsion të vitit 2019 ka deklaruar pasuri të paluajtshme tokë kodrinore prej 200 hektarësh...

PODUJEVË: Komuna e publikon listën e përfituesëve të motokultivatorëve për vitin 2020 |LISTA

Komuna e Podujevës ka publikuar listen e përfituesve të motokultivatorëve, transmeton portali PodujevaPRESS.net Në listë janë 100 përfitues. Kjo është lista:

Çfarë moti na pret për vikend?

Fundjava në vend pritet të sjellë mot pjesërisht të vranët dhe me riga lokale shiu. Ndërkohë do të bien temperaturat. Sipas Prishtina Weather të shtunën...

Vuçiq kushtëzon BE-në, Asociacioni të formohet me kompetenca ekzekutive jo si OJQ

Serbia insiston në zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit, dhe formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe por jo si organizatë joqeveritare e cila...

Kryeministri Hoti: Për pak orë shkarkon tre drejtorë të institucioneve më të larta në...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdulah Hoti brenda 4 orëve ka shkarkuar tre drejtorë të disa nga institucioneve më të rënëdishme në vend; atë...

Përçarje në strukturat lokale të LDK-së | VIDEO

Përçarjet që janë shkaktuar pas largimit të Vjosa Osmanit nga LDK-ja në nivelin qendror janë bartur edhe në nivelin lokal. Dega e kësaj partie në...

ATK me njoftim shumë të rëndësishëm për tatimpaguesit

ATK-ja ka njoftuar sot se ka ndryshuar procedurat e pajisjes me Vërtetim Tatimor. Administrata Tatimore e Kosovës me anë të një komunikate për media ka...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK...

Pse po vonohet përfundimi i zgjerimit të rrugës Podujevë-Prishtinë?! Kjo është përgjigjja e Ministrit...

Projekti për rrugën në Podujevë është një nga ato që kanë ngecur si shkak i shpronësimit ka thënë Abrashi, duke shtuar se ky projekt...