Daily Archives: 13/10/2020

Pa rrymë 8 deri 12 orë nesër do të mbesin këto vendbanime të Podujevës

Kompania për shpërndarjen e energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se për shkak të punimeve edhe nesër do të ketë ndërprerje të rrymës...

Çfarë është patentë shoferi ndërkombëtarë për të cilin po aplikojnë kosovarët?

Mbi 100 persona kanë aplikuar për patentë shoferë ndërkombëtarë. Kjo pas njoftimi të Ministrisë së Punëve të Brendshme se qytetarët në Kosovë se kanë të...

Prokuroria nis hetimet ndaj Arben Vitisë për tenderët e MSh-së

Tenderët e dhënë nga Ministria e Shëndetësisë gjatë kohës kur ajo udhëhiqej nga Arben Vitia, kanë përfunduar në Prokurorinë Themelore të Prishtinës, e cila...

Zv/ministri Krasniqi tregon cilat kompani janë përfituese të pakos së rimëkëmbjes ekonomike

Sot ka filluar ekzekutimi i 60 milionëve për mbi 36 mijë biznese në Kosovë, me 206,852 të punësuar. Gjatë ditës së sotme Ministria e Financave...

Ky shtet i fuqishëm evropian na i shuan shpresat për viza: Kosova ende nuk...

Pavarësisht konstatimit të para pak ditëve të Komisionit Evropian se Republika e Kosovës i ka plotësuar kushtet për liberalizim të vizave, brenda shteteve anëtare...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Asambleisti Rudari akuzon komunën e Podujevës lidhur me këshillat e fshatrave dhe lagjeve të...

Shefi i grupit të asambleistëve të PDK-së në Podujevë, Fatmir Rudari ka reaguar sot ndaj pengesave që Komuna e Podujevës po i bënë në...

Besojeni ose jo! Kjo rrugë u shtrua sot në këtë fshat të Podujevës

Investimet më të mëdha të pasluftës, janë bërë pikërisht në infrastrukturën rrugore. Megjithatë, ndërtimi i rrugëve e autostradave shpesh është vënë në pikëpyetje, pikërisht për...