Daily Archives: 10/10/2020

Komuna e Podujevës ka vite që e ka blerë E-kioskun, por nuk vihet në...

E-kiosku është një mëtodë e re e ofrimit të shërbimeve ndaj qytetarëve dhe pasijes së tyre me dokumente të gjendjes civile, ndërsa në Podujevë...

Zemaj: Administrata publike, gastronomia dhe mërgimtarët ndikuan në rritjen e rasteve

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka reaguar pas rritjes së rasteve me COVID-19 në dy ditët e fundit. Ka thënë se është koha që...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 566 mostra të...

Autostrada nga fshati Besi deri në Merdar me pesë mbikalime kafshësh (VIDEO)

Puna në vazhdimin e punimeve në autostradën nga Besa deri në Merdar pritet të filojë së shpejti. Në këtë teritor janë kryer edhe matje që...

Pas SHBA-së, edhe BE-ja tërhiqet nga procesi i monitorimit në Këshillin Prokurorial

Pas Ambasadës së SHBA-së, edhe BE-ja është tërhequr nga procesi i mbikëqyrjes së zgjedhjes së anëtarëve të rinj në Këshillin Prokurorial të Kosovës si...

Edhe kështu shpenzohet paraja publike në Podujevë (FOTO)

Komuna e Podujevës ka vendosur që të marr masa kundër parkimit të automjeteve në trotuare po duket  se shtyllat anti-parking janë të dizajnit më...

Isa Mustafa tash e sa vjet merr pagë nga UP-ja pa shkuar asnjë ditë

Ish- kryeministri i vendit dhe njëherit lideri i LDK-së, Isa Mustafa tash e sa vjet merrë pagë nga Universiteti i Prishtinës pa shkuar asnjëherë...

Zvarritet për 15 vjet funksionalizimi i pushimores në Orllan

Objekti milionësh që ishte paraparë për fëmijët jetimë në fshatin Orllan të Podujevës ka mbetur i pashfrytëzuar që prej ndërtimit të tij para 15...

PODUJEVË: Ura e dallavereve ia rrezikon shtetit 322 mijë euro

Së paku 322 mijë euro të buxhetit të shtetit janë vënë në rrezik pas devijimit të jashtëligjshëm të një pjese të rrugës Prishtinë-Podujevë, që...