Daily Archives: 01/10/2020

Komuna e Podujevës publikon listat e nxënësve përfitues të bursës komunale (EMRAT)

Komuna e Podujevës ka publikuar listat e nxënësëve përfitues të bursës komunale, njofton portali PodujevaPRESS.net 222 nxënës janë përfitues të kësaj burse. Më poshtë janë listat: ...

Komuna e Podujevës publikon listën e studentëve përfitues të bursës komunale (EMRAT)

Komuna e Podujevës ka publikuar listat e studentëve përfitues të bursës komunale, njofton portali PodujevaPRESS.net 202 student janë përfitues të kësaj burse. Më poshtë janë listat: ...

Aksident mes dy veturave në Podujevë, lëndohen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Podujevë. Policia e Kosovës ka konfirmuar se rreth orës 18:19 ,në rrugën: “28nëntori”...

Tre nxënës në Podujevë dalin pozitivë me COVID-19

Tre nxënës në qytetin e Podujevës kanë dalë pozitivë për COVID-19, transmeton Gazeta Sinjali. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali, Nexhmi Rudari, ushtrues detyre...

Në Dumnicë të Podujevës, ndërpritet mësimi për ngjyrosjen e shkollës (VIDEO)

Prindërit e nxënësve të shkollës në Dumnicë të Podujevës janë të shqetësuar e të nervozuar me udhëheqwsit e arsimit. Fëmijët e tyre nuk po e...

VV-ja në Podujevë kallëzim penal për menaxherin e prokurimit publik të komunës

Sot, përfaqësues të Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Podujevë, dorëzuan Kallëzim Penal në Pallatin e Drejtësisë, për siç thonë ata, aferën e menaxherit të...

PODUJEVË: Miratohet buxheti për vitin 2021 por shoqëria civile e opozita konsiderojnë se janë...

Përfaqësues të organizatës Sundimi i Demokracisë në Kosovë (SDK) dhe ata të dy partive opozitare LVV e PDK po konsiderojnë se qeverisja lokale në...