Daily Archives: 19/09/2020

Ja si dukej qendra e Podujevës me gurë kalldërm në vitet e 60-ta |...

Një foto që ka publikuar në facebook veprimtari Bardhyl Bekteshi shihet Podujeva e vitetve të 60-ta. E veçanta e kësaj fotoje është se qendra e...

Çfarë i ndodh organizmit kur hani pas orës tetë në darkë

Të gjithë e kemi dëgjuar paralajmërimin se nuk duhet të hash darkë pas orës tetë, ose do të shtosh në peshë. Por metabolizmi ynë...

UP-ja jep detaje se kur do të hapet konkursi për vitin e ri akademik

Maturantët të cilët e kanë kaluar me sukses Testin e Maturës e që planifikojnë t’ia mësyjnë për studime Universitetit të Prishtinës, shumë shpejt do...

Dështon funksionalizimi i Tregut të gjelbër në Podujevë, në rrugë shitet qumështi, vezët e...

Tregu i gjelbër i Podujevës vazhdon të mbetet i zbrazët. Ndërkohë që shitësit e pemëve dhe perimeve i zënë trotuaret e rrugët me mallra...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 634 mostra...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 634 mostra...