Daily Archives: 18/09/2020

Mësoni si do të jetë moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Prishtina Weather na nofton me motin që do ta karakterizojë Kosovën në pesë ditët e ardhshme. Fundjava kryesisht me diell. Në fillim të javës së...

Veliu e Selimi përplasen për “mustaqe”

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, vlerëson se një ndër veprimet më të mira të qeverisë Kurti, ka qenë shkarkimi i Agim...

Vetëvendosje organizon një aksion simbolik para Komunës së Podujevës |PAMJE

Lëvizja Vetëvendosje dega në Podujevë sot ka organizuar një aksion simbolik para Komunës së Podujevës, njofton portali PodujevaPRESS.net Siç thuhet në njoftimin e kësaj partie...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 678 mostra...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 678 mostra...

Presidenti Thaçi dekoron Trumpin, e fton ta vizitojë Kosovën

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror “Urdhrin e Lirisë” për presidentin e Shteteve të Bashkuara të...

Kaos në Kroaci, arrestohen politikanë, deputetë e biznesmenë

Kroacia është në këmbë nga ngjarjet e fundit që kanë tronditur opinionin. Që nga pasdita e djeshme janë kryer disa arrestime dhe kanë filluar...

Kushdo që e shihni këtë person, njoftojeni menjëherë policinë

Policia e Kosovës po kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për arrestimin e një personi. Bëhet fjalë për Labinot Zeqajn nga Deçani, i cili po kërkohet...

Gjendet mjet shpërthyes në Podujevë

Një mjet i dyshuar shpërthyes është gjetur dje rreth orës 11:00 në Podujevë. Sipas Policisë së Kosovës, rasti është raportuar nga roja e pyllit. Njësitët përkatëse...

KEK hap konkurs për 171 vende pune

Korporata Energjetike e Kosovës ka hapur konkurs për 171 vende pune. Sipas konkursit, KEK po kërkon 20 teknikë të xehetarisë, 60 teknikë të makinerisë, 30...