Daily Archives: 15/09/2020

Nënshkruhet marrëveshja për financimin e “Autostradës së Paqes” që do të lidhë Prishtinën me...

Pas marrëveshjes së nënshkruar në Uashington nga Kosova dhe Serbia më 4 shtator, gjatë ditës së sotme janë nënshkruar edhe Letrat e Interesit, për...

Pasi që u shërua, polici Artur Mrasori u takua me mjekun llapjan që i...

Pak ditë pasi u kthye nga Turqia ku ishte për shërim, pjesëtari i policisë së Kosovës, Artur Mrasori, u takua me mjekun nga Podujeva,...

Njoftim i KEDS-it: Nesër këto vendbanime në Podujevë do të mbesin pa rrymë

Me ndërprerje disaorëshe të rrymës do të përballen nesër qyteti i Podujevës dhe disa fshatra. Arsye janë punimet e domosdoshme për siguri të sistemit. Ky është...

22 vjet nga beteja e Kaqandollit

Sot mbushen 22 vjet nga beteja e Kaqandollit, njëra ndër më të lavdishme të UÇK-së, jo vetëm në Llap, por në tërë Kosovën. Kjo ishte...

Shoqëria civile: Komuna e Podujevës po na e mohon të drejtën e qasjes në...

Shoqëria Civile në Komunën e Podujevës ka reaguar përmes një komunikate lidhur me pretendimet se u është mohuar e drejta për qasje në dokumente...

Së shpejti funksionalizohet Spitali i Podujevës

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka autorizuar Afrim Tahirin, kirurg i përgjithshëm, përgjegjës për funksionalizim të Spitalit të...

Bulliqi fton Prokurorinë që të hetojë disa shkelje për të cilat pretendon se janë...

Dega e Vetëvendosjes në Podujevë ka kritikuar udhëheqësit e kësaj komune për mungesë të transparencës. Kritika këto që u bënë nga kryetari i Vetëvendosjes...