Daily Archives: 11/09/2020

MASHT merr këtë vendim për ditën e parë të mësimit

Ora e parë e mësimit të hënën do t’i kushtohet informimit dhe vetëdijësimit të nxënësve lidhur me pandeminë COVID-19, raporton Express. Lajmin e ka bërë...

Shtatorja e Fadil Vokrrit do të vendoset në parkun e qytetit të Podujevës

Zyrtarët e ekzekutivit të Podujevës kanë propozuar që shtatorja e ikonës së futbollit, Fadil Vokrri, të vendoset në parkun e qytetit. Por, këshilltarët e...

Nëse e shihni këtë person lajmëroni policinë: Kjo është arsyeja se pse po kërkohet

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 561 mostra...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 561 mostra...

50 raste të reja me Covid-19 sot në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 561 mostra...

Dy propozimet e kundërta të ekzekutivit të Podujevës për një dokument ligjor

Dy propozime të kundërta janë bërë nga zyrtarët e ekzekutivit të Podujevës kur po diskutohej propozim-rregullorja për organizimin dhe bashkëpunimin e Komunës me fshatrat,...