Daily Archives: 07/09/2020

Vendimi përfundimtar: Ja kur hapen përfundimisht shkollat

Deri më 14 shtator, do të përfundojnë përgatitjet e nevojshme, në mënyrë që viti i ri shkollor të nis pa vonesa të reja, zotohet...

Vjosa Osmani përfundimisht ndan rrugët me LDK-në

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është ndarë përfundimisht me LDK-në. Ajo u shpreh se është shumë vonë për partinë e Isa Mustafës...

Ja kur hiqen plotësisht masat anti-Covid

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se pas trendit në rënie të numrit të rasteve të reja me COVID-19, pritet që këtë javë...

Zbulohen detaje të reja shqetësuese rreth coronavirusit

Coronavirusi mund të ndikojë në funksionin e pankreasit duke favorizuar zhvillimin e diabetit: kjo sugjerohet nga rasti i një pacienti të ri me infeksion...

Ja ku do të vendoset shtatorja e Fadil Vokrrit në Podujevë

Nënkryetari i Komunës së Podujevës Nexhmi Rudari ka shkruar sot se ai ka pranuar kërkesën e Komitetit të Sporteve dhe Krijuesve të trevës së...

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës në këto vendbanime në Podujevë

KEDS ka njoftuar se do të ketë nderprerje të rrymes në disa vende të Kosovës ditët në vazhdim për arsye Punime të domosdoshme për...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 432 mostra të marra nga ShSKUK...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 432 mostra të marra nga ShSKUK...

Ambasada e Gjermanisë ka një njoftim me rëndësi për ata që do të udhëtojnë...

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar të gjithë ata që do të hyjnë në Gjermani nga vendet që cilësohen të jenë më të...

​Proteston personeli mjekësor në Podujevë, paralajmëron bojkot të punës

Para Qendrës Kryesore të Mjekësisë̈ Familjare të Podujevës, kanë protestuar vozitësit, personeli higjienik dhe punonjës të tjerë për mos përfshirje në pagat shtesë prej...