Daily Archives: 03/09/2020

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 459 mostra...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 459 mostra...

Bie dukshëm numri i rasteve me Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 459 mostra...

Studimi i ri tregon sa qëndron në trup koronavirusi nga momenti i infektimit

Një studim i ri ka treguar se koronavirusi lë gjurmë në trupin e njeriut për më shumë se 1 muaj nga momenti i infektimit. Në...

Ambasadori i ri i BE-së ka një lajm të mirë për kosovarët

Shefi i ri i Zyrës së BE-së/Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së Tomas Szunyog ka marrë detyrën këtë javë. Përmes një shkrimi autorial, ai ka...

QKMF-ja në Podujevë pajiset me termometër digjital, mat temperaturën e 7 personave në të...

Kryetari në detyrë i Podujevës, Nexhmi Rudari, ka njoftuar se QKMF-ja në Podujevë është pajisur me termometër digjital. Rudari ka bërë të ditur se termometri...

Kështu do të fillojë mësimi në Podujevë

Shkollat në Komunën e Podujevës nuk pritet të fillojnë mësimin sipas një skenari unik. Nga tri modalitetet e propozuara nga Ministria e Arsimit, shumica e...