Daily Archives: 02/09/2020

Policia e Kosovës raporton lidhur me një rast të cilësuar si vrasje në tentativë...

Policia e Kosovës, të hënën, ka raportuar lidhur me një rast të cilësuar si vrasje në tentativë, në rrugën “Fahri Fazliu” në Podujevë. Sipas PK-së,...

Rasti i sotëm me COVID-19 në Podujevë është nga ky vendbanim

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 488 mostra...

LAJMI I FUNDIT: Rast i ri me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 488 mostra...

112 raste të reja me COVID-19, shërohen 131 të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 488 mostra...

CNN zbulon detaje të reja rreth takimit në Washington mes Kosovës dhe Serbisë

Të enjten në Shtëpinë e Bardhë në Washtingon do të takohen kryeministri Avdullah Hoti dhe presidenti Aleksandar Vucic, me përcjellësit e tyre për të...

PODUJEVË: Filloi ndërtimi i shkollës së re në Balloc

Në fshatin Balloc sot filloi ndërtimi i objektit të ri të shkollës. Në ceremoninë e organizuar me këtë rast ku merrnin pjesë zyrtarë komunalë,...

Veseli takon strukturat e PDK-së në Podujevë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga anëtarë të Kryesisë Qendrore, ka takuar strukturat në Podujevë. Veseli ka folur për sfidat...