Daily Archives: 01/09/2020

Mbajtja e zgjedhjeve në Podujevë në duar të këtyre institucioneve

Partitë politike, kandidatët garues për të parin e Komunës së Podujevës dhe Komisioni Zgjedhor i Zgjedhjeve janë duke pritur vetëm vlerësimin e Institutit Kombëtar...

Instituti GAP: Prej 33 premtimeve të Agim Veliut, vetëm 12 të përfunduara |DOKUMENT

Gjatë fushatës zgjedhore të vitit 2017, kandidati nga LDK AgimVeliu kishte bërë 33 premtime për komunën e Podujevës, thuhet në njoftimin e Institutit GAP,...

Policia jep detaje për përleshjen në Podujevë, arrestohet një person, kërkohen 4 të tjerë

Mbrëmë dy persona janë plagosur si pasojë e një konflikti me armë zjarri në Podujevë, me ç’rast Policia e Kosovës ka arrestuar një person,...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 534 mostra...

Shumë raste me COVID-19 sot në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 534 mostra...

147 raste të reja me COVID, 197 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 534 mostra...