Ballina 2020 September

Monthly Archives: September 2020

Podujevë: Një femër pengon zyrtarët gjatë kryerjes së detyrës

Një person ka raportuar se ka hasur në rezistencë të disa qytetarëve, për ta vendosur  bazamentin e mbeturinave në Podujevë. Policia e Kosovës ka dalë...

​Kosovës pritet t’i shtohet edhe një festë zyrtare

Komisioni për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media, ka përkrahur sot iniciativën e deputetit Elbert Krasniqi që në Ligjin për Festa Zyrtare...

Kolonë deri në 5 km në rrugën Prishtinë – Podujevë |FOTO

Një nga rrugët më të frekuentuara në Kosovë është ajo që lidh kryeqytetin me Podujevën. Për shkak të afërsisë dhe qarkullimit të madh të qytetarëve...

Gjykata Themelore në Podujevë dënon me 1 vit burgim të akuzuarit për lëndim të...

Gjykata Themelore në Prishtinë, Dega në Podujevë, u ka shqiptuar dënimin dy të akuzuarve për kryerjen e veprës penale "Lëndim i rëndë trupor”. Sipas komunikatës...

Përfaqësuesi i Komunës së Podujevës në pushim vjetor, dështon të mbahet seanca për rastin...

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, dega Podujevë, të enjten ka dështuar të mbahet shqyrtimi kryesor për rastin e kthyer në rigjykim, në lidhje me...

Vjen paralajmërimi, përgatituni për një tjetër pandemi të rrezikshme

Pandemia e koronavirusit ka shpërthyer që prej fundit të dhjetorit të 2019 në Kinë, ku përfshiu më pas edhe qindra shtete të tjera në...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 645 mostra të...

Në Podujevë disa zona do të mbesin nesër pa rrymë nga 7 deri në...

Kompania për distribuimin e energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se edhe nesër do të ketë ndërprerje disaorëshe të rrymës në lokacione të...

Rasti më i ri me COVID-19 është nga ky fshat i Podujevës

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525 mostra të...

Në këtë fshat të Podujevës, Policia zbuloi fabrikë të përpunimit të kanabisit

Pesë persona ka arrestuar Policia e Kosovës, të premten, pasi janë zënë në flagrancë duke përpunuar substanca narkotike nga bimët e kanabisit, në një...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title