Ballina 2020

Yearly Archives: 2020

Telekomi mbulon me WiFi falas Qendrën e Qytetit në Podujevë

Telekomi do ta mbulon me WiFi falas Qendrën e Qytetit të Podujevës, keshtu thuhet në njoftimin e komunës. Njoftojmë qytetarët e komunës sonë se falë...

Aksident në Podujevë, lëndohet një person

Pak më pare ka ndodhur një aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë. Zyrtarja për informim e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka konfirmuar...

Doktori llapjan kujdestar në QKUK sonte, ka një mesazh për fëmijët e tij

Sonte kur të gjithë janë afër familjeve duke festuar e po presin ndrrimin e motive, pulmologu i njohur llapjan, doktori Shpetim Thaçi në facebook...

PODUJEVË: LDK-ja e PDK-ja ia pamundësojnë qeverisjes së re të Vetëvendosjes në Podujevë miratimin...

Këshilltarët opozitarë të LDK-së e PDK-së ia kanë pamundësuar qeverisjes së re të Vetëvendosjes në Podujevë miratimin e dy pikave të rendit të ditës,...

PODUJEVË: Kuvendi miratoi Planin e punës për vitin 2021

Kuvendi i Komunës të Podujevës, në mbledhjen e mbajtur sot, ka miratuar Planin e punës së Kuvendit për vitin 2020. Kuvendi i Komunës së Podujevës...

Komuna e Podujevës shpalli Sportistin e vitit 2020

Komuna e Podujevës - Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport (DKRS) - ka organizuar ceremoninë e shpalljes së Sportistit të vitit 2020, me ç’rast...

Gëzuar e mbarësi në Vitin e Ri 2021

Stafi i Portalit PodujevaPRESS, i uron të gjithë lexuesve e në veçanti qytetarëve të Podujevës, Vitin e Ri 2021, me urimet më të mira...

Vrasja e katërfisht në Pozharan: Babai vrau gruan, dy djemt dhe pastaj vetën

Ngjarja e rëndë që tronditi Kosovën, ku katër persona dyshohet se u vrarë me armë zjarri në fshatin Pozharan të Vitisë, është një krim...

PDK-ja edhe zyrtarisht i thotë “JO” Nismës për koalicion parazgjedhor

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, thotë se PDK-ja nuk i sheh si prioritet koalicionet tani, prandaj edhe nuk është diskutuar kjo çështje në organet...

Zjarrfikësit kundër buxhetit të 2021-ës, letër publike institucioneve

Zjarrfikësit e Kosovës kanë reaguar pasi konsiderojnë se janë anashkaluar nga planifikimi i Buxhetit dhe ndarjet buxhetore për vitin 2021. Sindikata e Zjarrfikësve me këtë...